KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12398597
nr 1239 8597
Katarina Fontaine
(1897-1970), Sverige
Oljemålning, Oidentifierad konstnär. Signerad K Fontaine. Olja på duk, 48x68 cm
Katarina Fontaine, svensk bildkonstnär född 1897 i Bollnäs, död 1970 .
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 4 mars 2019
kl 19:08:56
3/3 14:03:39
Katarina Fontaine
Läs mer om Katarina Fontaine